Нема производи.

Романот „Вознемирени луѓе“ од Фредрик Бакман добива своја екранизација!

  /  Вести   /  Романот „Вознемирени луѓе“ од Фредрик Бакман добива своја екранизација!

Романот „Вознемирени луѓе“ од Фредрик Бакман добива своја екранизација!

 

Споделуваме со вас една интересна вест! Романот „Вознемирени луѓе“ од Фредрик Бакман добива своја екранизација, ТВ-серија во продукција на „Нетфликс“. Серијалот ќе содржи 6 епизоди, кои ќе можете да ги погледнете за празниците, а премиерата е на 29 декември 2021 година.

Неуспешен обид за грабеж на банка завршува со осум заложници во куќа за продажба. Откако ќе бидат ослободени, сторителот исчезнува без трага, а секој од заложниците раскажува различна верзија на настаните, што создава една класична и комична мистерија.

Подолу погледнете го трејлерот за серијата.

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram