Нема производи.

Нема производи.

Сјон повторно на филмското платно

  /  Вести   /  Сјон повторно на филмското платно

Сјон повторно на филмското платно

 

 

Исландскиот писател Сјон, од кого на македонски во издание на „Антолог“ се објавени три книги – „Сината лисица“, „Од устата на китот“ и „Пченкарнозлатна коса, сиви очи“, и кој годинава беше гостин во Скопје на седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“, повторно ќе соработува со пејачката Бјорк и со други светски ѕвезди за филмот „Северен човек“ (The Northman).

Сјон е косценарист за епската драма што го следи младиот викиншки принц што тргнува во одмазда на убиството на својот татко. Режисер и сценарист на филмот е Роберт Егерс, а актерската екипа вклучува големи филмски имиња како Никол Кидман, Ања Тејлор Џон, Итан Хоук, Вилем Дефо и Бјорк.

Во продолжение погледнете го трејлерот за филмот, чија премиера е најавена за 8 април 2022 година.

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram