Нема производи.

Нема производи.

Слободен печат: Митологија на секојдневјето во Клуб на обожаватели

  /  Од медиумите   /  Слободен печат: Митологија на секојдневјето во Клуб на обожаватели

Слободен печат: Митологија на секојдневјето во Клуб на обожаватели

Во изданието на „Клуб на обожаватели“ на македонски јазик преводот од хрватски е дело на Владимир Јанковски, а графичкото уредување е на Марко Трпески. Книгата е објавена во рамките на проектот „Читаме заедно!“ со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

 

 

Хрватска современа проза: Митологија на секојдневјето во „Клуб на обожаватели“

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram