Нема производи.

Нема производи.

Вечер прес: Македонските писатели и нивните очекувања во 2022

  /  Од медиумите   /  Вечер прес: Македонските писатели и нивните очекувања во 2022

Вечер прес: Македонските писатели и нивните очекувања во 2022

 

 

Неколку релевантни македонски писатели кои со своите дела, активности и награди беа актуелни минатата година на прашање на весникот ВЕЧЕР одговараат кои се нивните очекувања за 2022 на професионален план и како можат да придонесат оваа година да биде подобра, посреќна и поуспешна…

Македонските писатели и нивните очекувања во 2022: Поддршката е пресудна за иднината на македонската книжевност

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram