Нема производи.

Нема производи.

Август 2020

  /    /  Август

    Теодора Донакова е најновиот член на тимот на Антолог. Студентка е на Катедрата за македонска книжевност и јужнословенски книжевности и заштитно лице на нашата книжарница во Центар. Ова се петте фаворити на Теодора од изданијата на Антолог: 1. Чернобилска молитва –

      Како ги редите книгите на полиците од вашата домашна библиотека? Дали имате некое правило? Сеедно каков редослед на редење практикувате, психолозите велат дека тоа многу кажува за книгите што ги читате, но открива и други работи за вас што може ни

    Дали си инфлуенсер? Ученик? Или авантурист? Направивме преглед на најчестите типови читачи за време на летните одмори. Без оглед дали летово го помина во локалниот парк или беше меѓу првите што резервираа на една од поатрактивните локации, дури ни корона-вирусот не

    Филмуваната верзија на третиот дел од Бастанската трилогија, Подарок за бурата, по само една недела прикажување на Нетфликс се најде на четвртото место на најгледани филмови на оваа платформа. Инаку, и овој филм е снимен по книгата на маестралната шпанска авторка

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram