Нема производи.

Јуни 2021

  /    /  Јуни (Page 2)

    Што ли е пеколот ако не свет со изгубена совест? Пеколното жешко време им пречи на жителите на Истанбул. Меѓутоа, времето ќе им стане најмал проблем кога ќе пронајдат мртво тело што е убиено со познат ритуал. Ритуалот на серискиот убиец

    Сите ние што ja прочитавме „Жената во кафезот“ гo познаваме детективот Карл Морк, раководителот на секторoт за нерешени случаи, наречен Секторот Q, формиран за повторнo разгледување на нерешените и оладени случаи oд кои ситe креналe раце. Неговиот тим овој пат

    Во издание на „Антолог“ наскоро од печат ќе излезе вториот роман на познатиот судија на белградскиот Апелационен суд и противник на казнениот популизам, Миодраг Мајиќ – „Островот на пеликаните“. „Не постојат луѓе предодредени за добро или зло. Во одредени специфични и

    СООПШТЕНИЕ   „Антолог“ ја најавува промоцијата на книгата   „ДА ТИ СЕ ПОГОДИ ДА ЖИВЕЕШ ВО ИНТЕРЕСНИ ВРЕМИЊА“ ОД ВЕСНА ДАМЧЕВСКА   10 јуни 2021, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ја најавува промоцијата на книгата Да ти се погоди да живееш во

    „Детето е како сончогледот, секогаш свртено кон изворот на светлина. Родителот. “   Емоциите се единствените сензации што се восприемаат исто и се манифестираат универзално. Ова особено важи за децата затоа што тие учат да манипулираат со афективниот спектар, глумат лутина за

    Знаете дека јас сум по пишувањето рецензии за трилери, ама за оваа ептен сакам со вас да си споделам мое видување. ОТКАКО ЈА ПРОЧИТАВ, ЌЕ КАЖАМ САМО: ЛУЃЕ, ФАЌАЈТЕ ЈА КНИГАВА ШТО ПОБРЗО!!! Авторката на „Црвениот адресар“ и „Прашалникот е

    Пандемијата што го зафати светот минатата година конечно постепено стивнува. Но како и да е, веќе втора година ни го менува секојдневјето, па додека еден дел од нас неминовно даваа отпор против сѐ порестриктивните мерки што нѐ задушуваа и нѐ

    „Вознемирени луѓе“ е страшно опасен хумористичен роман за тоа како еден ограбувач на банка не успева да ограби банка, но затоа успева да предизвика заложничка драма. Оваа книга зборува за вознемирени луѓе, но тие луѓе се вознемирени од разни причини, а

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram