Нема производи.

Септември 2021

  /  2021

    На годишните награди на Македонската асоцијација на издавачи, кои се доделуваат за периодот помеѓу два саема, оваа година издавачката куќа „Антолог“ доби три признанија, и тоа две први и едно трето место. Наградите што ги освои „Антолог“ се следните:   Прво место во

    Романсите се чинат лесни за пишување и, ако имате љубовна приказна, желба и малку талент за пишување, навистина се такви. Но таа идеја може и да не ви биде толку привлечна ако низ главата ви помине мисла дека вашата приказна

    Драги наши, дали сте подготвени за целосна имунизација со најдобрата книжевност и одбрани наслови и автори? Имунизацијата ја почнуваме уште денеска преку нашиот сајт antolog.mk, а ја продолжуваме на добропознатото место во ВИП Арена од 8 до 14 септември 2021

    Денеска, 24 август, ѝ е роденден на исландската писателка Ирса Сигурдардотир. Таа ѝ е позната на македонската публика од 2017 година кога издавачката куќа „Антолог“ го издаде првиот од серијата криминалистички трилер-романи со Дора Гудмундсдотир, „Последниот ритуал“. Интересот на нејзините романи

    Оригиналниот наслов на оваа книга е „Немирница“, механички дел составен од спирала и тркало, кој ги врши усогласувањето и рамнотежата на мерењето на времето во традиционалните часовници. Не размислувам за смртта или не толку често, можеби понекогаш. Не е баш пријатно

    Романот што постигна неверојатен книжевен успех во Холандија, книгата што веднаш по објавувањето во декември 2018 година достигна неверојатни 250 000 продадени примероци и речиси две години не се симна од листите на бестселери, „Гранд хотел Европа“ од популарниот холандски

    Лу Бертињак е девојче на тринаесет години, со натпросечна интелигенција. Во нејзиното семејство не владее хармонија – мајка ѝ има депресија со години, а татко ѝ се труди со сите сили да го одржи семејството. Кога на училиште ќе добијат задача

    17 август 2021   Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот Храбри нови зборови, прекрасни нови светови / Europe is BRAVE NEW WOR(L)DS ја објави книгата   НО И ЈАС од светски познатата авторка Делфин де Виган   Лу Бертињак

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram