Нема производи.

Нема производи.

Далибор Милиќевиќ, комерција и дистрибуција

  /  Специјалитет на куќата (Антолог препорачува)   /  Далибор Милиќевиќ, комерција и дистрибуција

Далибор Милиќевиќ, комерција и дистрибуција

 

„Оксофрдски убиства“ – Гиљермо Мартинес

Оксфордски убиства, зошто?! Затоа што секоја прочитана страница, кај мене предизвика возбуда за случувањата кои следат во наредната!

 

„Убиства со монограм“ – Софи Хана

Убиства со монограм, за сите љубители на мистериите, мистериозните монограмски убиства кои вешто ги решава инспектор Поаро, се вистинска мистерија!

 

„Мемоарите на Шерлок Холмс“ – Артур Конан Дојл

Мемоарите на Шерлок Холмс, на еден од најпопуларните детективи на сите времиња во оваа книга му се дава друга димензија, малку подлабока со големи заплети, во викторијанската ера на градот Лондон!

 

„Авантурите на Шерлок Холмс“ – Артур Конан Дојл

Авантурите на Шерлок Холмс,  заедно со својот пријател др. Вотсон решаваат дванаесет мистериозни и збунувачки случаи, затоа топло ја препорачувам на сите љубители на мистериите!

 

„Четири години во планините на Курдистан“ – Арам Хајгаз

 Четири години во планините во Курдистан, одличен избор за љубителите на историските книги, приказна која плени и се чита во еден здив. Приказна за едно момче, кое поради општенствените несогласувања е приморано да биде заложник на османлиските бегови!

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram