Нема производи.

Нема производи.

Екран: „Ана“ од Николо Аманити добитник на наградата „BookStar 2020“

  /  Од медиумите   /  Екран: „Ана“ од Николо Аманити добитник на наградата „BookStar 2020“

Екран: „Ана“ од Николо Аманити добитник на наградата „BookStar 2020“

 

 

Организацискиот тим на Фестивалот на европската книжевност „BookStar” со големо задоволство го најавува онлајн-гостувањето на моментално еден од најактуелните италијански автори – Николо Аманити, кому оваа година ќе му биде доделена наградата „BookStar” за најчитана книга помеѓу две изданија на Фестивалот. В понеделник (26 октомври) со почеток во 19 часот во Кинотека на Северна Македонија ќе биде промовиран неговиот роман Ана, издание на „Антолог”, кој на македонски јазик го приопшти Калина Јанева. Романот беше најпродаваниот наслов на Првиот е-саем на книги во организација на „Антолог”, кој се одвиваше во април и мај оваа година, а е објавен со поддршка на програмата Креативна Европа на Европската Унија. Разговорот со авторот ќе го води книжевничката и универзитетска професорка Анастасија Ѓурчинова.

„АНА” ОД НИКОЛО АМАНИТИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „BOOKSTAR 2020″

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram