Нема производи.

Нема производи.

„Пепелник во еден хотел во Скопје“ од Славој Жижек

  /  #bookworm   /  „Пепелник во еден хотел во Скопје“ од Славој Жижек

„Пепелник во еден хотел во Скопје“ од Славој Жижек

 

 

Еден од најбрилјантните умови на денешнината досега престојувал во Скопје само еднаш во животот, нецели два дена, и тоа како инкогнито придружник на својата сопруга Јела Кречич Жижек, која гостуваше на фестивалот Bookstar во организација на Антолог. Тој кус престој му беше и тоа како моќна инспирација да ја состави оваа збирка есеи. Самата по себе оваа книга е феномен, како и нејзиниот автор!

Во која боја го замислувате подобро „облечен“ Славој Жижек?

 

Comments

 • 01/07/2020

  Мислам дека зеленкавата е поубава, поинтригантна, црвената е досадничка малку, предвидлива.

  reply

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram