Нема производи.

Нема производи.

Книги

Adibas

Шифра: 10025 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Исклучително циничен роман од писателот познат како лошото момче на грузиската литература.“

Модерн новел вебсајт

 

Опис

Шако е актер што поголемиот дел од своето време го поминува уживајќи во секс со различни девојки и во дрогирање. Тој и неговите пријатели имаат малку интереси надвор од овие дејности. Во тоа време, Грузија e нападната од Русија. Иако главниот град може да го бомбардираат, па дури и да го гаѓаат со хемиско оружје, ним баш им е гајле. Додека Шако може да има орален секс и да ужива во дроги, сè е во ред. И кој да се грижи сега за Апхазија?

Ова е „воен роман“ што нема ниту една борбена сцена и во кој сексот има централна важност бидејќи е претставен како метафора на војната.

Дополнителни информации

Маса 144 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-094-2

Оригинален наслов

Zasa Burchuladze, Adibas

Страници

128

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 95

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram