Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Најдоброто за сите

Најдоброто за сите

Шифра: 30574 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Ако не знаеме да бидеме среќни, како можеме да знаеме што е најдобро за другите? Виктор има десет години. Тој е разгалено и проблематично дете, кое живее во Прага со својата мајка Хана, театарска актерка. Кога еден ден мајка му добива понуда да снима серија на другиот крај на земјата, го испраќа синот кај својата мајка, без оглед на неговиот отпор. Чувствувајќи се измамен и изневерен, тој е уште потажен покрај доминантната баба, која вели дека има јасна идеја како треба да изгледаат животите на Виктор и на неговата мајка. Дали сите го сакаат најдоброто едни за други? Книжевен пресек на силата на семејните односи и искуства. Книжевен пресек на едно дете во време кога ја сфаќа својата беспомошност во светот на возрасните. А тука е и немоќта на возрасните пред сопствените идеи за среќа.

Интересно, една од најважните случки што ќе ги доживее Виктор е, всушност, носечката приказна на книгата за деца од Петра Соукупова, „Кој ми го убил кучето?“

Дополнителни информации

Маса 313 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-373-8

Оригинален наслов

Petra Soukupová, Nejlepší pro všechny

Страници

310

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 249

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram