Нема производи.

Нема производи.

Дар за бурата

Шифра: 30973 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

500,00 ден

Опис

Започнува со убиство на дете. Завршува во долината каде што се раѓаат сите кошмари.

 

Инспекторката Амаја Саласар е повикана да ја истражи смртта на едно бебе. На неговото лице наоѓа сомнителен белег што несомнено укажува на убиство. Таткото е фатен како се обидува да избега со телото, дали од вина дали од тага – во тоа никој не може да биде сигурен.

Кога бабата ќе го обвини за убиствата Ингума – злобниот демон од бастанската митологија што ги убива луѓето в сон – Амаја тргнува по одговори и започнува истрага на други смртни случаи на бебиња во минатото, што ја одведува до неочекувани откритија.

Конечно, се соочува со вистинскиот извор на сите настани што пакостеа по Бастанската Долина. Ќе се избори ли храбрата инспекторка со демоните од минатото додека снежната бура се заканува да ја затрупа секоја трага на кобната вистина?

Последниот дел од маестралната „Бастанска трилогија“ на Долорес Редондо носи вистинска бура во Европа и стана најпродавана шпанска книжевна серија.

Дополнителни информации

Маса 446 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-416-2

Оригинален наслов

Dolores Redondo, Ofrenda a la tormenta

Страници

480

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 281

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram