Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Родители и деца  /  Како да зборувате за децата да слушаат и како да слушате за децата да зборуваат

Како да зборувате за децата да слушаат и како да слушате за децата да зборуваат

Шифра: 32258 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

650,00 ден

Опис

Овој бестселер, кој веќе се смета за своевидно класично дело во полето на модерната детска психологија, напишан од меѓународно признати експерти за комуникација меѓу родители и деца, содржи голем број важни сознанија и предлози, но и методи (за коишто се покажува дека успешно го издржуваат тестот на времето) за решавање на честите проблеми коишто се среќаваат во рамките на оваа комуникација и за градење основи за трајни врски, вклучувајќи бројни иновативни начини за: · Справување со негативните чувства на вашето дете, како што се фрустрираноста, лутината и разочарувањето.

• Изразување на вашите силни чувства без притоа никого да повредите.

• Остварување ефективна соработка со вашето дете.

• Поставување цврсти граници и одржување на добрата волја.

• Користење алтернативи за казнување кои поттикнуваат самодисциплина.

• Разбирање на разликата помеѓу корисните и некорисните пофалби за одделни поведенија.

• Мирно разрешување на семејните конфликти.

Ентузијастички фален и од родителите и од бројни експертиnод оваа област низ светот, пристапот на Фејбер и Мазлиш ги прави односите со децата од сите возрасти помалку стресни и, општо земено, повредни и позадоволувачки.

Дополнителни информации

Маса 326 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-663-0

Оригинален наслов

How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

Страници

384

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 35

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram