Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Убиствата на пеперутките

Убиствата на пеперутките

250,00 ден

Опис

Аби Скуп Медокс е недоволно платена новинарка од Лос Анџелес, која е отпуштена од работа. Наместо да очајува, таа се нурнува длабоко во детективски задачи. Се обидува да расветли серија убиства што го следат моќното семејство Хигинс. Повеќето нешта што ги знае за убиствата ги знае и јавноста, како на пример фактот дека на секое место каде што се оставани жртвите се најдени и рој пеперутки околу телата. Поради овој факт сите весници и телевизии го нарекуваат убиецот – Убиецот на пеперутките. Аби наоѓа свое делче среќа во тоа што конечно може да го посвети своето време на својата вистинска страст – проучување на сериски убијци и нивно разоткривање.

Петнаесетгодишната Теодора Ристеска Даскаловски раскажува лесно, свежо, со жаргон карактеристичен за младите насекаде во светот. Книгата, која првично беше објавена на англиски јазик, дефинитивно е динамично и возбудливо четиво што се голта во еден здив!

 

Дополнителни информации

Маса 150 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-497-1

Оригинален наслов

/

Страници

144

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 50

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram