Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Родители и деца  /  МОНТЕСОРИ ЗА ДЕЦА: Родителски водич за воспитување љубопитно и одговорно дете

МОНТЕСОРИ ЗА ДЕЦА: Родителски водич за воспитување љубопитно и одговорно дете

800,00 ден

„Се надевам дека советите на прабаба ми ќе си го најдат патот до домот на секое семејство токму преку оваа инспиративна, практична и прекрасна книга.“ – Каролина Монтесори

Опис

„Монтесори за деца“ е една од најреномираните книги посветени на прочуениот педагошки и образовен пристап, започнат со делото и животот на доктор Марија Монтесори. Оваа книга е бастион на методот Монтесори, практично ги содржи сите начела и нè учи на безброј нешта, од тоа како да ги воспитуваме нашите деца за да станат љубезни, љубопитни и одговорни личности, па сè до тоа како да научиме да се грижиме за себеси, за нашето семејство, за другите луѓе и за средината околу нас. Напишана во форма на водич со голем број совети, предлози, како и со активности соодветни за малите деца, истовремено претставува и книга за личен развој на родителите. Неизбежно е да ја прочитате ако го применувате принципот Монтесори со вашите деца или ако сакате да дознаете нешто повеќе за него.

Дополнителни информации

Маса 424 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-645-6

Оригинален наслов

The Montessori Toddler: A Parent's Guide to Raising a Curious and Responsible Human Being

Страници

254

Формат

17 х 24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 33

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram