Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Раскази, Фикција  /  Крунски панагон

Крунски панагон

Шифра: 32007 Категории: , , Ознака:

250,00 ден

Крунски панагон“ од Горан Тренчовски е дело во кое заедно ги сонуваме соништата на уметникот, собрани низ овие чудесни метафизички списи на неговиот творечки гениј, уметник кој се качува по пирамидите со својот несекојдневен талент, чекорејќи со своите стапалки во бескрајот и движејќи се на брановите на божественото, пливајќи во длабоките мистични води како поет/раскажувач, онаму каде што ние обичните луѓе немаме пристап, предочувајќи ни восхитувачки сцени од некои далечни и волшебни светови.

Проф. д-р Мимоза Рајл

 

Опис

Крунски панагон“ е книга со хибридни микрофикции напишани под влијание на прозите на Бекет, Борхес, Кафка, Кено, Киш, Кортасар, Хармс, со самосвоен раскажувачки стил и возбудлива кинестетична атмосфера.

Збирката содржи 22 кратки расказа, колку што има глави во „Апокалипсата“ и букви во хебрејската азбука.

Дополнителни информации

Маса 92 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-569-5

Оригинален наслов

/

Страници

80

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 53

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram