Нема производи.

Книги

Нема друга

Јела Кречич

400,00 ден

 

 

„Допадлив и по малку тескобен роман за вербата во љубовта во современото општество“.

Букла

Нема на залиха

Шифра: 10238 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

Опис

Оригинална и комична приказна за сложените човекови односи во современите времиња. По разделбата со долгогодишната девојка, Матјаж паѓа во тешка депресија. Но, по некое време, донесува одлука дека патот до нејзиното срце води преку друга врска. Односно врски. Но планот излегува позамрсен од тоа што очекувал. Тој тргнува на одисеја од „мувања“ на една вечер со редица девојки по познати места во Љубљана, но и од поранешна Југославија. Средбите и жените се најразлични, но Матјаж секогаш доаѓа до истиот заклучок: дека нема друга како бившата. Кречич создала метафора на љубовта во денешното општество, но и урнек на прикриен женомразец типичен за новиот милениум, кој ни го ставила на тацна.

Дополнителни информации

Маса 351 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-201-4

Оригинален наслов

Jela Krečič, Ni druge

Страници

368

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 163

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram