Нема производи.

Нема производи.

Книги

Мачкино око

Шифра: 31950 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи:

600,00 ден

„Извонредно дело што вреди да се прочита. На моменти смешен, но истовремено сериозен роман преполн со чудесна мудрост“.

Опис

Вознемирувачки, смешен и сочувствителен роман, во кој една жена се обидува да ги одмрси замотаните јазли на својот живот.

 Илејн Рисли е контроверзна сликарка што се враќа во Торонто, градот каде што ја поминала младоста, за да изврши ретроспектива на сопствената уметност. Но одеднаш ја обземаат живописните слики од минатото. Најсилното сеќавање ѝ е поврзано со Корделија, девојчето предводник на три девојчиња што кон неа се однесувале истовремено и многу сурово, но и многу полезно. Тие ја втурнале во тајните предели на детството, свет во кој таа ги осознала пријателството, копнежот и предавството. Илејн се наоѓа во фаза од животот во која мора да се соочи со сопствениот идентитет како ќерка, љубовница, уметник и жена, но пред сè, таа мора да побара ослободување од сопствените спомени што ја прогонуваат.

 

Дополнителни информации

Маса 460 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-550-3

Оригинален наслов

Margaret Atwood, Cat's Eye

Страници

464

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 342

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram