Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Одлична единица

Одлична единица

Александар Кујунџиски

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Содржи прозни текстови за најмладите и најверните читатели – децата. Сите тие се кратки, лесно читливи, сфатливи и прифатливи за секој што ќе посака да ја открие нивната содржина. Прозните минијатури се групирани во пет целини.

Дополнителни информации

Маса 316 g
Издавач

Антолог

Година

2005

ISBN

9989-2187-2-2

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

17×24

Подврска

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram