Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Сакам книга (лектирно издание)
-20%

Сакам книга (лектирно издание)

Шифра: 10325 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Прекрасен избор од богатото творештво на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија – Александар Кујунџиски. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете.

Како дел од едицијата „Мозаик“, „Сакам книга“ е преведена и на албански, турски, ромски, влашки/аромански, српски, хрватски, црногорски, босански/бошњачки, словенечки, германски и на англиски јазик.

Лектирно издание за III одделение.

Дополнителни информации

Маса 122 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-295-3

Оригинален наслов

/

Страници

72

Формат

14×21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Лектири, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram