Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Само еден труп повеќе

Само еден труп повеќе

Шифра: 10326 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

„Оригинална и брилијантна верзија на детективски роман.“
Томас Рос

Опис

Кога близок роднина на младиот Санчо Бордабери ќе му подари полни сандаци книги, тој решава да отвори мала книжарница во Гечо во периодот по граѓанската војна. Веднаш се здобива со поддршката на Колдобике, упорна жена полна елан. Всушност, Санчо се обидува да стане писател во стилот на Дашиел Хамет и Рејмонд Чендлер, автори на детективски романи што се случуваат во Чикаго или во ЛА, со лаконски типчиња во мантили за дожд и пиштоли во футроли. Но стварноста го удира во лице. Издавачите му ги враќаат ракописите. Сѐ додека еден ден не се сети дека единственото злосторство што се случило во Гечо пред војната уште не е разрешено и дека пишувањето за вистински случај може да биде одлично решение за човек без мечта. Тогаш Санчо се претвора во приватен детектив за да открие кој сакал да ги убие близнаците Алтубе врзувајќи ги со синџири на карпа за да ги удави морскиот прилив. Во текот на истрагата што ја води и разговорите со осомничените, открива дека всушност пишува роман во реално време и со нов стил, во кој тој истовремено е раскажувач и протагонист.

Дополнителни информации

Маса 241 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-202-1

Оригинален наслов

Ramiro Pinilla, Sólo un muerto más

Страници

240

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга155

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram