Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин

Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин

Шифра: 31623 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

600,00 ден

 

 

Опис

Најдобриот пријател на Мимбо Џимбо, Мамбо Џамбо, треба да оди во шумата и да собере печурки за сос. Наскоро го наоѓа тоа што го бара. Му изгледаат дека се вистинските. Но, упс! Овие печурки се многу чудни.

Мамбо Џамбо се враќа кај пријателите, кои сега му изгледаат  многу мали.

Или можеби тој пораснал? И тоа толку голем што мајка му веќе не може да го прегрне. Неговите пријатели решаваат да одат во Сибир за да ја најдат единствената вештерка што може да го направи повторно мал!

Дополнителни информации

Маса 333 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-505-3

Оригинален наслов

Jakob Martin Strid, Da Mumbo Jumbo blev kæmpestor – Lyt

Страници

136

Формат

22,5х22,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 22

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram