Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Историски драми, Книги, Фикција  /  Скопје и сè е можно

Скопје и сè е можно

Шифра: 10355 Категории: , , Ознака:

350,00 ден

Нема на залиха

Опис

Четворица луди другари имаат намера да го украдат споменикот „Воин на коњ“ од Плоштадот во Скопје. Урнебесните ситуации почнуваат со ковањето планови како да се дигне 14,5 метарскиот споменик кој тежи десетици тони.

Кој очекува да прочита уште една од книгите на Жарко Кујунџиски, ќе останебајагиразочаран. Романот е 180 степени поразличен од сè досега, бидејќи е пишуван на скопски сленг а народниотхумор е тој што го движи дејството и дава шарм на несекојдневната идеја која може да ги освои и најголемите мрчатори.

Пишувана според целосно бестселерска формула,Скопје и сè е можно лесно и бргу се чита а дејството е и смешно и динамично, како да гледате холивудска комедија.

Хуморот во македонската литература е ретко присутен, но овојпат стилот е на чист македонски Квентин Тарантино и ќе ги возбуди читателите од сите генерации и општествени провиниенции.

Насловната страница ја направи македонскиот стрипаџија Михајло Димитриевски Тхе Мичо, цртачот на серијата Еднооки.

 

Дополнителни информации

Маса 489 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-74-1

Оригинален наслов

Tatjana Gromača, Nešto nije u redu?

Страници

304

Формат

15×35

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Смевотека, книга 5

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram