Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Spectator (VI издание)

Spectator (VI издание)

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Набљудувам.

Патувам и го набљудувам светот.

Патувам низ светот за да ги набљудувам луѓето.

Нивната љубов, патувам низ нивната љубов, воздишки, тага и разделби, нивните радости и возбуди.

А дома сум.

Го читам Spectator, го читам Жарко Кујунџиски.

И треба да кажам нешто за книгата.

Јас не сум книжевен теоретичар. Кога пишувам сум писател, кога читам сум читател. Но, кога зачекорив во светот на Spectator, станав нешто трето, станав читател што во себе раѓа писател, затоа што читав и сонував свет што и јас сакам да го надградувам. Затоа што Spectator секојдневјето го прави волшебно и ти дава можност и ти како читател да се искреираш во книгата. Да се бараш себеси, својата љубов, онаа што завршила, онаа што наскоро ќе се роди.

Ако никогаш не ви паднало на ум како изгледа ДНК на љубовта, Spectator ви ја нуди таа лекција. Тука ќе ги најдете биологијата на човечката љубов, хемијата на еротиката, физиката на страста.

Затоа доста читате што јас сум нашол читајќи го Spectator. Седнете и читајте го Spectator. Знам дека ќе го најдете тоа што ви е потребно.“

Александар Русјаков

Дополнителни информации

Маса 174 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-54-3

Оригинален наслов

/

Страници

144

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Вестибул, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram