Нема производи.

Нема производи.

Книги

Обескостена

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Мeрилин Терки пишува роман. Од своето детство таа е фасцинирана од романтичните средби и е опседната со идеите за партнер. Додека го пишува романот, се навраќа на делови од своето минато, нурнувајќи се во сеќавањата за својот интимен и експлицитен љубовен живот. Романот е во три дела. Првиот се одвива на возраст помеѓу шест и осум години, вториот како млада девојка, а третиот „тука и сега“.

И јазикот и стилот се крајно разбранувани и ги откриваат слободите што ги имаме денес. Потрага по љубов, по идентитети, средба со виша сила, соочување со смртта. Сето тоа ја открива харизмата на авторката, нејзиното мошне женско опишување на нештата, со необична искреност.

„Обескостена“ е добитник на Европската награда за книжевност во 2013 година.

Дополнителни информации

Маса 187 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-060-7

Оригинален наслов

Isabelle Wéry, Marilyn Désossée

Страници

176

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 78

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram