Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Раскази, Фикција  /  Срце на тротоарот

Срце на тротоарот

Шифра: 10382 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Ракописот Срце на тротоарот е солиден прозен текст од талентирана млада авторка, кој е добредојден на македонската книжевна сцена, и токму поради тоа срдечно и со одговорност го препорачувам.“

Ѓоко Здравески

Опис

Делото „Срце на тротоарот“ е автобиографска збирка раскази, кои добиваат своја форма по враќањето дома од патешествијата на американскиот континент на авторката. Првиот дел го сочинуваат раскази проткаени со лични видувања, додека расказите од вториот дел се создадени врз основа на разговори на пет девојки, кои може да се наречат коавторки на делото. Секој расказ е внимателно избрана епизода или епизоди од секојдневјето на протагонистите, чија намера е да ги ослободи од заборавот. Тоа се настани и размислувања со кои се соочиле во текот на својот престој и работа во САД.

Дополнителни информации

Маса 117 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-139-0

Оригинален наслов

/

Страници

96

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 16

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram