Нема производи.

Нема производи.

Културен печат Tag

  /  Posts tagged "Културен печат"

    Писателот Жарко Кујунџиски деновиве се израдува на второто издание на неговиот роман „Сфинга на гневот“, кој високо котираше за наградата „Стале Попов“ на ДПМ, а меѓу кандидатите е и за наградата „Роман на годината“. Жарко Кујунџиски во своето книжевно портфолио

    Познатиот италијански писател Николо Аманити е добитник на наградата „Букстар 2020“, а тоа беше повод, со посредство на издавачката куќа „Антолог“, со него да направиме ексклузивно интервју за неговото книжевно и филмско творештво. https://www.slobodenpecat.mk/intervju-so-italijanskiot-pisatel-nikolo-amaniti-pishuvam-za-sliki-i-gi-raskazhuvam-preku-zborovite/?fbclid=IwAR0W2xRkx0_mwYYWlIh4o8V55kvpK7aL26XCHeR4p9gt7w2Sd9teyURljnE   (Интервјуто е објавено во „Културен печат“ број 54,

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram