Нема производи.

Нема производи.

Станислав Лем Tag

  /  Posts tagged "Станислав Лем"

    Електронски книги и таблети, паметни телефони, Гугл, па дури и филмот Матрикс биле зачнати уште во средината на дваесеттиот век од авторот на Соларис. Еве како Станислав Лем ја предвидел иднината во која ние денес живееме. Оптони, лектони, триони и фантоматони

    Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство го најавува објавувањето на романот „Едем“ од полскиот писател и футуролог Станислав Лем, најпреведуваниот автор на научна фантастика во светот. Следната 2021 година се oбележуваат 100 години од раѓањето на овој легендарен

      1. „Убиствата на Алиса“ – Гиљермо Мартинес Мислевте дека „Алиса во земјата на чудата“ е само уште еден цртан филм? Но што ако некој ја користи приказната на Алиса како шема за серија убиства? За љубителите на решавање загатки, оваа книга е

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram