Нема производи.

NOMADS рецензија: „Сфинга на гневот“ од Жарко Кујунџиски

  /  Рецензии   /  NOMADS рецензија: „Сфинга на гневот“ од Жарко Кујунџиски

NOMADS рецензија: „Сфинга на гневот“ од Жарко Кујунџиски

 

 

Откривање на симболиката во романот „Сфинга на гневот“ од Жарко Кујунџиски преку значењето на имињата на ликовите во него

https://nomads.mk/2021/01/09/nomads-recenzija-sfinga-na-gnevot/?fbclid=IwAR060z7E-GMtdPwZQ725b6YWU7_Zswc5z0bh7Gl_GiXoXFI-JhclBvFeB4U

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram