Нема производи.

Нема производи.

„Децата на Волга“ од Гузел Јахина

  /  #bookworm   /  „Децата на Волга“ од Гузел Јахина

„Децата на Волга“ од Гузел Јахина

„Антолог“ има чест да ви најави дека наскоро од печат излегува вториот долгоочекуван роман на Гузел Јахина, најфалената дебитантка во поновата историја на руската литература.

По успехот на „Зулејха ги отвора очите“, која е екранизирана во мини ТВ-серија и веќе се емитува на Руската телевизија, „Децата на Волга“ е романот што долго се очекуваше.

Ова е книга во која магичниот реализам се среќава со суровата руска реалност, на бреговите на моќната река Волга, но и пошироко.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram