Нема производи.

Рецензии

  /  Рецензии

   „Август“- Малигнитетот на државните служби   Пред да се појави политиката, човекот ја измислил измамата и стравопочитта. Едната за да владее долго, а другата за да владее мирнo.  „Август“ е политички трилер со интриги, сплетки и забошотувања каков не сте прочитале досега, базиран

      Имав чест да ја прочитам Succubus уште пред да се испечати и задоволство да бидам меѓу првите што сведочат на оваа „приказна за вештерки“ напишана на македонски јазик. Можеби не е прва - жените во македонската литература се често

Извонредниот Фредрик Бакман, во своето дело “Вознемирени луѓе”, на еден сосем интересен и невообичаен начин дава јасна слика за едно општество, каде владеат вознемиреноста и анксиозноста. Низ призма на хуморот, зборува за секојдневните проблеми, за стравот, болката и тагата со

      Три години по објавувањето на првиот роман Spectator, Жарко Кујунџиски се појави со втор роман, кој ја следи претходната поетика што би можело да се дефинира преку изјавата – прозата мора да раскажува приказни! Но, тоа е единствената допирна точка

  Многу ми се допадна приказната и мислам дека во една од моите идни приказни ќе ја користам како инспирација. Во оваа книга се раскажува за едно момче Фион кое што, со неговата сестра Тара одат на летен распуст кај дедо им

    Неочекувано и различно од длабоката и лабава приказна "Јади, моли се, уживај", "Белегот на сите нешта" е книжевен оброк што целосно ќе ви го засити апетитот. Исткаена со сексуална фрустрација поттикната од жедта за наобразба и интелектуална моќ, продирајќи со

  Во кратки црти, приказната би звучела вака, Америка Берти е роден со сонце помеѓу очите, ерген, самоиздржлив, со познат пансион во заспаното Тинтинио. Се венчава со Мајра, таа со обично име како пудинг, за разлика од разиграното на Америка, носи

  „Пчелно семејство“ е збирка од седум кратки раскази за која во 2021 Мугерли добива Награда за литература на Европската Унија. Расказите се потпираат врз народни преданија, древни обичаи, митови и легенди од словенечкиот фолклор, но овој пат добиваме едно ново

  Мојата прва средба со авторката Луиз Пени беше со „Најсвирепиот месец", третата книга од серијалот за инспектор Арманд Гамаш.  Повеќекратно наградуваната авторка со престижна награда „ Агата Кристи" за детективски роман, нејзиниот најпопуларен серијал го сместува во Квебек. „Најсвирепиот месец" нè

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram