Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Човекот што не сакаше да биде погребан

Човекот што не сакаше да биде погребан

Шифра: 10425 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

220,00 ден

Нема на залиха

„Непријатностите на главниот лик истекуваат од страниците на книгата. Судирот со неговиот татко е шокантно директен и неверојатно препознатлив. Роман за тешкотиите при наоѓањето на сопственото место во општеството. Ламрабет знае да гради приказна. Владее со уметноста на зграпчување на читателот за врат.“

Гус Бауер, Стандард

Опис

Романот е раскажан од клаустофобичниот простор на комората во една мртовечница. Оттаму го слушаме единствено гласот на затворениот Монциф, кој полека, но сигурно нè води до поентата како стигнал во непријатната ситуација да ја исполнува желбата на „човекот што не сакал да биде погребан“.

Дополнителни информации

Маса 244 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-027-0

Оригинален наслов

Rachida Lamrabet, De man die niet begraven wilde worden

Страници

240

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 47

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram