Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Куќата на сликарот

Куќата на сликарот

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Дождлива пролет во Брисел. Марсијал, сликар што тешко ги продава своите дела, среќава една очајна жена на која сака да ѝ помогне да ја врати волјата за живот. Ќе биде ли ова почеток на една љубовна приказна? Не, бидејќи Марсијал се плаши да се вљуби. Тој признава само забава и пријателство. И, како и секогаш, ќе го следи сенката на неговиот брат, „кој не е како другите“. Ќе се промени ли тој во текот на месеците во кои ќе сретне други туѓинци, чии проблеми ќе ја направат и неговата состојба уште поалармантна? Во потрагата по среќата, ликовите во романот и нам ни ја пренесуваат убавината на Надежта.

Вредностите на оваа книга се и книжевни и социолошки бидејќи таа се занимава со психолошките болести и со затвореноста, како и со улогата и статусот на уметникот во современото општество.

Дополнителни информации

Маса 169 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-185-7

Оригинален наслов

Michel Lambert, La Maison de David

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 144

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram