Нема производи.

Нема производи.

Магла и ноќ

Шифра: 10204 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

„Ова е првиот турски детективски роман што се здоби со пофалбите на критиката за литературен квалитет.“

Т. Саит Халман, Енциклопедија Британика
„Ако Роман Полански го прочиташе овој роман, сигурно ќе снимеше филм… Но најинтересен е стравотниот крај, кој во вистинска смисла на зборот ќе ве препоти.“

Атила Дорсај, Јени Јузјил

Опис

Според овој роман е снимен истоимениот филм со познатите турски актери Угур Полат и Селма Ергеч. Дејството е според техниките на криминалистички психотрилер во кој службеник во разузнувачката служба на Турција ја бара Мине, која мистериозно исчезнала. Седат ги користи сите расположливи средства за да ја најде својата многу помлада љубовница, поврзувајќи ги во едно Аријаднино клопче личните и професионалните амбиции и потреби. Крајот на конецот ќе го доведе до еден шокантен заклучок.

Дополнителни информации

Маса 297 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-054-6

Оригинален наслов

Ahmet Ümit, Sis ve Gece

Страници

304

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 70

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram