Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Долкиската архива

Долкиската архива

Шифра: 10109 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

„Најдобриот хумористичен автор на кој можам да се сетам“.

С. Џ. Перелман

Опис

Приказна за обидите на богословот и луд научник Де Селби да го уништи светот со тоа што ќе го отстрани сиот кислород од атмосферата. Тој ја истражува теоријата на релативитетот и создава еден вид временска машина, која ја користи за да го направи својот алкохол постар и поквалитетен. Само бедниот државен службеник Мајкл Шонеси и Џејмс Џојс – кој е жив и здрав и работи како шанкер во ближното приморско гратче Скерис – може да му застанат на патот на неповторливиот Де Селби.

Комично-филозофски роман со култен статус!

Дополнителни информации

Маса 213 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-081-2

Оригинален наслов

Flann O’Brien, The Dalkey Archive

Страници

208

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 102

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram