Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Енциклопедија на руската душа

Енциклопедија на руската душа

Шифра: 10125 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

280,00 ден

Нема на залиха

Опис

Какви психолошки трауми предизвикал распадот на Советскиот Сојуз. Немир, дигресија, пороци, лаги дивеат во годините на транзиција. Толку пластично се опишани состојбите што во одреден период се случија во цел Источен блок што се паметат засекогаш. Кога за нив уште пишува можеби најскандалозниот постмодернист, тогаш може да сфатите каква жестока книга имате пред себе. „Енциклопедија на руската душа“ може да предизвика восхит и непријатна одбивност. Со неа може целосно да се согласите, но може и да ја негирате со негодување. Но оваа книга никого нема да остави рамнодушен.

Дополнителни информации

Маса 237 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-30-7

Оригинален наслов

Виктор Ерофеев, Энциклопедия русской души

Страници

208

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram