Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Од збор до збор

Од збор до збор

Шифра: 10258 Категории: , , Ознака:

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Овој избор (насловен „Од збор до збор“), од збор до збор, од стих до стих, од песна до песна нѐ води низ прос­траниот поетски свет на Тихомир Јанчовски, преку песни­те од стихозбирките „Обични зборови“ (1999), „Два“ (2002), „Последно време“ (2005), „Осама“ (2010), „О, ти“ (2011) и „Староста може, a и не мора да се дочека“ (2013). Пред нас се песни што секојдневно добиваат нови читатели. Во време кога честопати слушаме за „криза на поезијата“, песните на Тихо со светлосна брзина се споделуваат, се ко­ментираат и се љубат. Многумина ги чувствуваат овие песни како свои.

„Од збор до збор“ е избор од шесте книги поезија на Тихомир Јанчовски. Првпат е објавена како електронско издание во книготеката на off.net, во март 2013 година.

Дополнителни информации

Маса 132 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-123-9

Оригинален наслов

/

Страници

118

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 27

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram