Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Прави се сите

Прави се сите

Шифра: 31420 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

Опис

Тони Пагода е светски познат музичар и машки шовинист чија „омилена тема“ е тој самиот. Поп-пејачот Тони Пагода е тврдоглаво заљубен во животот.

Има бурно минато, иако има само четириесет години зад себе. Може да се каже дека Тони е симбол на секое претерување: голем потрошувач на сè, од дрога и жени, до пријателство и нежност.

Кога животот ќе стане премногу комплициран, сфаќа дека дошло време за промена и одлучува да исчезне. Се преселува во Бразил, ги прекинува сите врски со Италија и живее слободно со години.

Сепак, судбината има поинакви планови. Преку еден новостекнат пријател Тони ќе се поврзе со нарачател на необичен концерт, кој ќе го врати во Италија по две децении.

Напишан во еден здив, безмилосно и во прво лице, оригинален како малку романи на современата литература, „Прави се сите“ е дебитантско дело на еден неодолив и многу посебен италијански автор.

Паоло Сорентино е и исклучителен писател, не е само режисер за кого сите зборуваат!

Дополнителни информации

Маса 308 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-496-4

Оригинален наслов

Paolo Sorrentino, Hanno tutti ragione

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 316

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram