Нема производи.

Нема производи.

Книги

Армада

Шифра: 10035 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Жоао Жилберто Нол претставува лик што талка во главниот град на една измислена држава од Латинска Америка.Се подразбира дека земјата е пародија на Бразил, нејзиното општество и обичаи. Ликот шета во различни делови на градот: река, море, театар, хотел. На сите овие локации се прикажани различни видови луѓе и нивни реакции, додека читателот доживува широк спектар на сензации. Критичарите оценија дека „Армада“ е едно од најважните дела на современата бразилска книжевност.

Романот е добитник на наградата „Жабути“ во 1994 година за роман на годината.

Дополнителни информации

Маса 126 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-058-4

Оригинален наслов

João Gilberto Noll, Harmada

Страници

112

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 73

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram