Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Крајот на приказната

Крајот на приказната

Шифра: 10182 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Ова е приказна на две жени: револуционерна милитантка што се поставува во служба на каузатата и една надежна писателка што има намера да ја испише кошмарната стварност на својата генерација. Оваа книга е синоним на жената како бунтовник. Од една страна е жената борец што реално и ангажирано оди наспроти системот и политиките на својата држава, а на друга страна жена творец што од историјата на своето време и од приказните на своите претходници го крева гласот на борба против неправдите.

Дополнителни информации

Маса 188 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-032-4

Оригинален наслов

Liliana Heker, El fin de la historia

Страници

192

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 65

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram