Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Родители и деца

Родители и деца

Шифра: 10318 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Хакл е вистински книжевен талент. Му треба многу малку за да создаде атмосфера и ликови. Многу значаен писател за чешката литература.“

Далибор Малина

 

„Дијалогот татко–син е вистинско задоволство“.

Бојд Тонкин, Индепендент

Опис

Син шета со својот татко. Но син што има повеќе од 40 години и уште е хонорарец. Живее со Марта, 26-годишна девојка што завршила философска лингвистика и работи од дома. Таткото е биолог во пензија. Вистински интелектуалец, во позитивната смисла на зборот. Единственото заедничко нешто им е што еднаш месечно одат на прошетка. Но ги спојува и 40 години заеднички живот.

Родители и деца е добитник на наградата „Магнезија литера“ во 2002, а според оваа книга е снимен и истоимениот филм од 2008 година.

Дополнителни информации

Маса 141 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-093-5

Оригинален наслов

Emil Hakl, O rodičích a dětech

Страници

128

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 94

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram