Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Центурија

Центурија

Шифра: 10417 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

340,00 ден

Нема на залиха

Опис

Дали може да си претставите книга составена од 100 романи, а секој „роман“ да биде долг само две страници. Тоа го постигнал Манганели со овие лежерни, комични, шармантни, луцидни приказни кои нè пренесуваат во светот на стотици фасцинантни ликови. Книгата е еден од најоригиналните експерименти во литературата, забавна и провокативна, елегантнаи сугестивна. Центурија ја има добиено и високата италијанска награда Вијареџо.

Дополнителни информации

Маса 324 g
Издавач

Антолог

Година

2012

ISBN

978-608-4507-70-3

Оригинален наслов

Giorgio Manganelli, Centuria

Страници

288

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 10

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram