Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Ветено вретено

Ветено вретено

Шифра: 10061 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Епиграми. Четиристишија со хумористична, а богами и со сатирична содржина.

Во инаку, во другите области, пребогатата македонска издавачка продукција, ваквиот вид литературни  творби  може да се избројат на половина од прстите  на едната рака. Толку „многу“ ги има вклопени помеѓу корици!

Епиграмите од оваа збирка од сè срце ви ги препорачуваме како „лековита лектира“. Вреди да се проследат, не само поради нивната „дефицитарност“…

Ветуваме дека ќе ве насмеат, а можеби и – ќе ве подзамислат!

Дополнителни информации

Маса 123 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-110-9

Оригинален наслов

/

Страници

84

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Смевотека, книга 11

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram