Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Душевен санаториум

Душевен санаториум

Шифра: 10113 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Во својата книга Душевен санаториум поетот Дарко Ангеловски зборува за нештата што се неискажливи и непреведливи во зборови и што се скриени зад поимите. За тоа нешто што не е нешто, но не е ни ништо, и за хармонијата на непостоењето и на постоењето, за калемот на телото и душата, кои може да се разберат само емотивно, со чувствување. Во оваа книга нема да најдете рационалност бидејќи таа како таква не постои. Рационалност ќе најдете единствено во емоционалноста, односно во ирационалноста на емоционалното пресудување. Оваа книга ве води зад замислата на смислата на мислата, ве води кон едната и единствена вистина – Љубовта.

Дополнителни информации

Маса 149 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-158-1

Оригинален наслов

/

Страници

121

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 33

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram