Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Популарна психологија  /  ВО ПРЕЧКАТА Е ПАТОТ: Безвремената уметност на претворање тешкотии во триумфи

ВО ПРЕЧКАТА Е ПАТОТ: Безвремената уметност на претворање тешкотии во триумфи

450,00 ден

 

 

 

Опис

Лесна, практична и забавна збирка стоички идеи и нивна примена во современиот свет.

Препреките не треба да ги сфаќаме само како пречки на патот: тие така можат да бидат и извор на инспирација. Со едноставна промена на ставот, она што изгледа како непремостлива бариера може да стане можност што се добива еднаш во животот. Оваа книга ја открива формулата како да ги претвориме слабостите во предности, а тешкотиите во триумф.

Перикле, Стив Џобс, Томас Едисон, Амелија Ерхарт, Махатма Ганди, Барак Обама, Рокфелер и многумина други, не биле генијалци, исклучително среќни или надарени луѓе, туку нивниот успех потекнува од стоичката филозофија на римскиот император Марк Аврелиј. Она што стои на патот е патот, односно пречките во дејствувањето го стимулираат дејствувањето.

Ако се чувствувате демотивирано, фрустрирано, или разочарано, оваа книга ќе ви помогне да ги претворите проблемите во предности преку инспиративните вистини на луѓето кои се потпирале врз формулата за успех што првпат се открива во целост и што ви помага да му ја покажете на светот вашата храброст, извлекувајќи победа од секоја битка.

Дополнителни информации

Маса 227 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-643-2

Страници

224

Формат

13 х 20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 34

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram