Нема производи.

Нема производи.

Волчја доба

500,00 ден

Нема на залиха

Опис

Романот е дел од идна серија книги сместени пред Втората светска војна во Источна Европа, испреплетени со натприродни елементи во рамките на вообичаените тензии меѓу етничките групи и империи, особено Германците и Русите. Во сценариото, кое се врти околу тајниот еврејски заговор да се контролираат настаните во светот, Тапинас претставува високотехнолошки, поствикторијански Вилнус поврзан со Прага преку суштествата голем и нивните магови. Градот Вилнус е запоседнат од Козаците и од Прусите и е под закана на еден бионички, железен волк.

„Волчја доба“ е првата „стимпанк“ книга во Литванија, која 20 недели се наоѓала во топ 10 бестселери.

Дополнителни информации

Маса 453 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-061-4

Оригинален наслов

Andrius B. Tapinas, Vilko valanda

Страници

514

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 83

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram