Нема производи.

Слепиот убиец

500,00 ден

„Првиот голем роман на новиот милениум.“

Њуздеј

 

„Пред себе имаме виртуозна приказна.“

Њујорк тајмс

 

„Брилијантно… Атвуд е поет… колку што е прозаист, секоја реченица е на своето место.“

Џон Апдајк, Њујоркер

 

„Незаборавно моќно… Роман од скалпелски прецизни согледувања и жестоки ликови. Новиот роман на Атвуд е толку елегантен и генијално интелигентен што ги фрла во сенка современиците.“

Атланта џурнал

 

„Маѓепсува… убиствен роман…“

Д хришчан сајанс монитор

Опис

Десет дена откако заврши војната, сестра ми Лора се истумба со колата од еден мост“. По повеќе од педесет години, Ајрис Чејс се сеќава на мистериозната смрт на Лора. Така започнува воодушевувачката и несекојдневна приказна на двете сестри и нивните тајни. Поставена во панорамска заднина на историјата на XX век, „Слепиот убиец“ е епска приказна за спомените, интригата, предавството.

Списанието „Тајм“ го прогласи за најдобриот роман во 2000 година и го стави на листата на 100 најголеми романи на англиски од 1923 година наваму.

Дополнителни информации

Маса 508 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-015-7

Оригинален наслов

Margaret Atwood, The blind assassin

Страници

576

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 58

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram