Нема производи.

Нема производи.

книга Tag

  /  Posts tagged "книга"

Saudade: Стапалки што пресретнуваат заборавен одглас. Откинат чамец од копното кој мирно го прегрнува разузданото море. Омарнина на јулски самрак пречекана на необлежан перон. Предвечерието на 9/7/2010 пред да стане невидлив тег на терезија со скршена показалка и избришана мерна

• Книга од најмладиот добитник на наградата „Сарамаго“   2 април 2024 Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот СОЗДАДЕНО ВО ЕВРОПА: МОЌТА НА РАЗЛИЧНОСТА ја објави книгата:   „КНИГА“ ОД ЖОЗЕ ЛУИШ ПЕЈШОТО     Една мајка му дава книга

    Трета книга од македонскиот автор Петар, која подеднакво ме импресионира како неговата претходна книга со наслов “Храмот на Натписите”. Крими-трилер каде што имаме присутен генијален и методичен негативец како и подеднакво способен тим од оперативци од тајната полиција на Италија.

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram