Нема производи.

Нема производи.

Сјон Tag

  /  Posts tagged "Сјон"

    Читачот има нешто да ви каже за „Сината лисица“ од Сјон. Посебноста на „Сината лисица“ лежи во поетскиот јазик и во начинот на кој се гради приказната, сцена по сцена. Ефектот е речиси хипнотички. Добитникот на Нордиската книжевна награда, еквивалент на Букеровата,

    Исландскиот писател Сјон, од кого на македонски во издание на „Антолог“ се објавени три книги - „Сината лисица“, „Од устата на китот“ и „Пченкарнозлатна коса, сиви очи“, и кој годинава беше гостин во Скопје на седмото издание на Фестивалот на

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram